Jak się zachować na pierwszej randce?

Pierwsza randka to zawsze mniejszy lub większy stres, ale jednak zawsze. Każdy, kto chce dobrze wypaść i mu na tym zależy, odczuwa silne napięcie. Kobiety chcą wyglądać perfekcyjnie, natomiast mężczyźni zachodzą w głowę jak się zachowywać i co mówić, żeby nie wypaść na gbura. Dlatego w poniższym artykule podpowiadamy, jak zachowywać się na pierwszej randce.

Pierwsza randka – wybór miejsca i strój

Tę kwestię powinien ustalić mężczyzna. Kobieta może go nakierować na odpowiedni tor, zasugerować gdzie by chciała pójść, jak spędzić z nim czas natomiast po jego stronie, leży wybór odpowiedniego miejsca na spotkanie. Niech to będzie miejsce, w którym można spokojnie porozmawiać i się poznać. Kino i dyskoteka na pierwszą randkę zdecydowanie odpada. Na to przyjdzie czas później. Na pierwsze spotkanie lepiej wybrać kawiarnie, restaurację lub iść na spacer.

Co do ubioru, to powinien on być uzależniony od miejsca, do którego się wybieracie. Jest to punkt szczególnie ważny dla kobiet. Na pierwszej randce obowiązuje jedna, kluczowa zasada – strój ma być ubraniem, a nie przebraniem. Zrezygnujmy z mocnego makijażu i odważnych kreacji. Przerost formy nad treścią może tylko zniechęcić. Warto ubrać się tak, aby było elegancko i przede wszystkim wygodnie. Co więcej, coraz więcej mężczyzn stawia na naturalność i delikatność u kobiet. Częściej zwracają uwagę na kobiety, które swoim strojem pokazują klasę oraz wyczucie stylu i nie próbują udawać kogoś, kim w rzeczywistości nie są.

Zakochani na ławce

Pierwsza randka – rozmowa i mowa ciała

Na pierwszej randce unikamy narzekania i wylewania gorzkich żali. To nie powinno mieć miejsca, ponieważ to fatalnie wpływa na autoprezentację. Nie mówimy o trudnych rozstaniach, toksycznych partnerach, okropnym szefie czy problemach rodzinnych. Rozmowa powinna być przyjemna i luźna. To pierwsze spotkanie zatem lepiej prowadzić rozmowę w tym kierunku, żeby się lepiej poznać. Oczywiście, każdy przed pierwszą randką boi się tej krępującej ciszy i że nie będzie o czym rozmawiać. Dlatego dobrze przygotować sobie wcześniej kilka tematów awaryjnych np. co nowego grają w kinie, jakie są wasze ulubione gatunki filmowe itp.

W trakcie rozmowy zwracajcie uwagę na mowę ciała, bo ona wyraża o wiele więcej niż słowa. Wychwytujcie gesty i starajcie się je naśladować, dając tym samym sygnał, że się rozumiecie bez słów. Jeśli w trakcie rozmowy, któreś z was zauważy, że rozmówca patrzy wam na usta, to znak, że bardzo chciałby was w tym momencie pocałować. Z jednej strony może to być dla kogoś zaleta, jednak kontakt wzrokowy jest bardzo ważny, ponieważ to właśnie z oczu możemy odczytać najważniejsze emocje.

Osoby, które patrzą głęboko w oczy to z reguły osoby otwarte, ciepłe, szczere i przede wszystkim, zainteresowane tym, co mamy do powiedzenia. Ważna jest również postura. Sylwetka powinna być wyprostowana, nie należy spuszczać wzroku, nie krzyżować rąk ani nóg, ponieważ to znacznie skraca dystans.

Kobieta zainteresowana swoim rozmówcą często bawi się włosami albo zagryza wargi. Natomiast mężczyzna chętnie inicjuje dotyk np. dłoni, siada bliżej i stara się coraz bardziej skrócić dystans.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *