Najpiękniejsze filmy o miłości – 5 polecanych

Filmy o miłości, nie muszą ograniczać się tylko do luźnego kina romantycznego. Wątki prawdziwej miłości rozgrywają się, tak jak w prawdziwym życiu, w cieniu różnych zawirowań i problemów. Może być ukazana na szereg różnych sposobów. W poniższym zestawianiu przedstawiamy najpiękniejsze filmy o miłości.

  1. Zakochany bez pamięci
  2. Pamiętnik
  3. Bezsenność w Seattle
  4. Lepiej późno, niż później
  5. Holiday

1. Zakochany bez pamięci (2004) – Jim Carrey, Kate Winslet

Jest to obraz, który pokazuje, że miłość niesie za sobą nie tylko szczęście i cudowne chwile, ale także ból i cierpienie. Główny bohater filmu, Joel odkrywa, że jego była dziewczyna Clementine, poddała się zabiegowi wymazania go z pamięci. Sam postanawia zrobić to samo, jednak w trakcie całej procedury uświadamia sobie, jak bardzo kocha swoją byłą i dość ekscentryczną dziewczynę, o której chce pamiętać.

2. Pamiętnik (2004) – Ryan Golsing, Rachel McAdams

To absolutny klasyk z serii filmów o miłości. To niezwykła i wzruszająca opowieść o sile uczucia, jakie połączyło dwoje ludzi o całkowicie różnych statusach społecznych. Allie i Noah zakochują się w sobie jako bardzo młodzi ludzie. Jednak łącząca ich miłość, stale napotyka na kolejne przeszkody. Nie jest to oklepana i przesłodzona opowieść, która kończy się przewidywalnym happy endem. Ten obraz pokazuje, czym charakteryzuje się prawdziwa miłość, która jeśli jest silna i prawdziwa, musi walczyć.

3. Bezsenność w Seattle (1993) – Meg Ryan, Tom Hanks

Lata 90 – te to czasy świetności filmów z miłością w tle. Do najpiękniejszych i najbardziej wzruszających, należy niewątpliwie „Bezsenność w Seattle”. Sam jest młodym wdowcem, samotnie wychowującym kilkuletniego synka. Doskwiera mu samotność oraz brak utraconej żony, jednak dla dobra swojego dziecka, nie załamuje się. Chłopiec jednak widzi cierpienie swojego ojca i dlatego dzwoni do radia, prosząc słuchaczy o nową mamę. Całej audycji, przysłuchuje się niejaka Annie, która poruszona historią Sama i jego synka, postanawia wyruszyć do Seattle.

4. Lepiej późno niż później (2003) – Jack Nicholson, Diane Keaton

To opowieść o niekonwencjonalnej miłości między ludźmi w podeszłym wieku. Głównymi bohaterami są Erica znana, ceniona autorka scenariuszy i reżyserka sztuk teatralnych oraz Harry, zajmujący się umawianiem z dużo młodszymi kobietami. Tych dwoje, nie miało prawa się spotkać. Ona ułożona, prowadzącą spokojne i uporządkowane życie i on, podstarzały playboy i właściciel wytwórni hiphopowej. Życie tych dwojga wywraca się do góry nogami, kiedy trafiają na siebie za sprawą córki Erici, randkującej z Harrym. Film pokazuje, że nie tylko młodzi ludzie, mogą się szaleńczo zakochać i zmienić swoje życie o 360 stopni.

5. Holiday (2006) – Kate Winslet, Jude Law, Cameron Diaz, Jack Black

Film co prawda utrzymany w atmosferze świąt Bożego Narodzenia, jednak można go oglądać również i w czerwcowe wieczory. Przedstawia losy dwóch kobiet, które przeżywając właśnie zawód miłosny, postanawiają zamienić się domami. Jedna leci do Los Angeles, a druga do małej miejscowości w Wielkiej Brytanii. Ta zamiana pozwala im spojrzeć na swoje życie z zupełnie innej perspektywy. Film utrzymany jest w lekkiej i komediowej konwencji, jednak pomiędzy wierszami, zawiera ważne przesłanie. Aby zmienić swoje życie na lepsze, trzeba czasem podjąć radykalne kroki i zrobić coś szalonego.

brak komentarzy